Feliksi I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Feliksi I
PopeFelixI.jpg
papa i 26 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 5 janar 269
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 30 dhjetor 274
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi Papa Dionisi
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi Papa Eutikjani
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 30 dhjetor 274
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Katakombi i Shën Kalistit

Papa Feliksi I ( l. ?, Roma - v. 30 dhjetor 274, ) ishte papa i 26 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 5 janar 269 dhe deri më 30 dhjetor 274. Paraardhës i tij ishte Papa Dionisi, ndërsa pasardhësi Papa Eutikjani.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Papa Dionisi
Papë
5 janar 26930 dhjetor 274
Pasardhësi 
Papa Eutikjani