Bonafaci IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Bonafaci IV
San Bonifacio IV papa1.gif
papa i 67 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 25 gusht 608
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 8 maj 615
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Bonafaci III
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Adeotati I
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Marsica,San Benedikti dei Marsi, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja Roma, 25 maj 615
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Bonafaci IV ( l. ?, Marsica,San Benedikti dei Marsi - v. 25 maj 615, Roma) ishte papa i 67 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 25 gusht 608 dhe deri më 8 maj 615. Paraardhës i tij ishte papa Bonafaci III, ndërsa pasardhësi papa Adeotati I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Bonafaci III
Papë
25 gusht 6088 maj 615
Pasardhësi 
papa Adeotati I