Leoni VII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Leoni VII
Leone VII
papa i 126 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 3 janar 936
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 13 korrik 939
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Gjoni XI
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Stefani VIII
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 13 korrik 939
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Leoni VII ( l. ?, Roma - v. 13 korrik 939, ) ishte papa i 126 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 13 korrik 939. Paraardhës i tij ishte papa Gjoni XI, ndërsa pasardhësi papa Stefani VIII.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Stampa:En Leoni VII - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Gjoni XI
Papë
13 korrik 939
Pasardhësi 
papa Stefani VIII