Stefani IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Stefani IV
papa i 97 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 22 qershor 816
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 22 qershor 816
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 24 janar 817
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi Papa Leoni III
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi Papa Paskali I
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 24 janar 817
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Stefani IV ( l. ?, Roma - v. 24 janar 817, ) ishte papa i 97 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 qershor 816 dhe deri më 24 janar 817. Paraardhës i tij ishte Papa Leoni III, ndërsa pasardhësi Papa Paskali I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Papa Leoni III
Papë
22 qershor 81624 janar 817
Pasardhësi 
Papa Paskali I