Stefani IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Papa Stefani IV
Skeda:StefanoVpapa.jpg
papa i 97 i Kishës Katolike
Zgjedhja 22 qershor 816
Shenjtërimi 22 qershor 816
Fundi papatit 24 janar 817
Paraardhësi Papa Leoni III
Pasardhësi Papa Paskali I
Lindja Roma, ?
Vdekja 24 janar 817
Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Stefani IV ( l. ?, Roma - v. 24 janar 817, ) ishte papa i 97 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 qershor 816 dhe deri më 24 janar 817. Paraardhës i tij ishte Papa Leoni III, ndërsa pasardhësi Papa Paskali I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Papa Leoni III
Papë
22 qershor 81624 janar 817
Pasardhësi 
Papa Paskali I