Doni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Doni
Dono I.jpg
papa i 78 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 2 nëntor 676
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 11 prill 678
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Adeotati II
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Agatoni
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 11 prill 678
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Doni ( l. , Roma - v. 11 prill 678, ) ishte papa i 78 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 11 prill 678. Paraardhës i tij ishte papa Adeotati II, ndërsa pasardhësi papa Agatoni.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Adeotati II
Papë
11 prill 678
Pasardhësi 
papa Agatoni