Miltiadi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Miltiadi
Pope Miltiades.jpg
papa i 32 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja nëntor 310/qershor 311
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 2 korrik 311
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 10 janar 314
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi Papa Eusebi
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi Papa Silvesteri I
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Afrika, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja Roma, 10 janar 314
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Katakombi i Shën Kalistit

Papa Miltiadi ( l. ?, Afrika - v. 10 janar 314, Roma) ishte papa i 32 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më nëntor 310/qershor 311 dhe deri më 10 janar 314. Paraardhës i tij ishte Papa Eusebi, ndërsa pasardhësi Papa Silvesteri I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Papa Eusebi
Papë
nëntor 310/qershor 31110 janar 314
Pasardhësi 
Papa Silvesteri I