Kokoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Kokoni
papa i 83 i Kishës Katolike
Shenjtërimi 21 tetor 686
Fundi papatit 21 shtator 687
Paraardhësi papa Gjoni V
Pasardhësi papa Serxhio I
Vdekja 21 shtator 687
Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Kokoni ( l. , - v. 21 shtator 687, ) ishte papa i 83 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 21 shtator 687. Paraardhës i tij ishte papa Gjoni V, ndërsa pasardhësi papa Serxhio I.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Gjoni V
Papë
21 shtator 687
Pasardhësi 
papa Serxhio I