Inoçenti VII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Inoçenti VII
Papa Innocenzo VII
Papa Inoçenti VII
papa i 204 i Kishës Katolike
C o a Innocenzo VII.svg
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 17 tetor 1404
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shugurimi peshkopal 11 nëntor 1404
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 6 nëntor 1406
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Bonafaci IX
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Gregori XII
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Emri Cosimo de' Migliorati
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Sulmona, afërsisht 1336
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja Roma, 6 nëntor 1406
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Nekropoli papal në bazilikën e Shën Pjetrit

Papa Inoçenti VII (Cosimo de' Migliorati l. afërsisht 1336, Sulmona - v. 6 nëntor 1406, Roma) ishte papa i 204 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 17 tetor 1404 dhe deri më 6 nëntor 1406. Paraardhës i tij ishte papa Bonafaci IX, ndërsa pasardhësi papa Gregori XII.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Bonafaci IX
Papë
17 tetor 14046 nëntor 1406
Pasardhësi 
papa Gregori XII