Leoni IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Leoni IV
papa i 103 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja 27 janar 847
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 10 prill 847
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 17 korrik 855
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Serxhio II
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Benedikti III
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 17 korrik 855
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Leoni IV ( l. ?, Roma - v. , 17 korrik 855) ishte papa i 103 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 27 janar 847 dhe deri më 17 korrik 855. Paraardhës i tij ishte papa Serxhio II, ndërsa pasardhësi papa Benedikti III.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Serxhio II
Papë
27 janar 84717 korrik 855
Pasardhësi 
papa Benedikti III