Stefani I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Stefani I
papa i 23 i Kishës Katolike
Zgjedhja 12 maj 254
Fundi papatit 2 gusht 257
Paraardhësi papa Luçio I
Pasardhësi papa Sisto II
Lindja Roma, ?
Vdekja 2 gusht 257
Varrimi Katakombi i Shën Kalistit

Papa Stefani I ( l. ?, Roma - v. 2 gusht 257, ) ishte papa i 23 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 12 maj 254 dhe deri më 2 gusht 257. Paraardhës i tij ishte papa Luçio I, ndërsa pasardhësi papa Sisto II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Luçio I
Papë
12 maj 2542 gusht 257
Pasardhësi 
papa Sisto II