Theodhori II

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Theodhori II
papa i 115 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja dhjetor 897
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shugurimi peshkopal dhjetor 897
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 20 dhjetor 897
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Romani
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Gjoni IX
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 20 dhjetor 897

Papa Theodhori II ( l. ?, Roma - v. 20 dhjetor 897, ) ishte papa i 115 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhjetor 897 dhe deri më 20 dhjetor 897. Paraardhës i tij ishte papa Romani, ndërsa pasardhësi papa Gjoni IX.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. Theodhori II - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Romani
Papë
dhjetor 89720 dhjetor 897
Pasardhësi 
papa Gjoni IX