Stefani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stefani II
Zgjedhja 22 mars 752
Fundi papatit 26 mars 752
Paraardhësi papa Zaharia
Pasardhësi papa Stefani II
Lindja Roma, ?
Vdekja Roma, 26 mars 752

Stefani II ( l. ?, Roma - v. 26 mars 752, Roma) ishte Lista e papëve.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 mars 752 dhe deri më 26 mars 752. Paraardhës i tij ishte papa Zaharia, ndërsa pasardhësi papa Stefani II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Zaharia
Papë
22 mars 75226 mars 752
Pasardhësi 
papa Stefani II