Kostadini I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Kostandini
papa i 88 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 25 mars 708
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 9 prill 715
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Sisini
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Gregori II
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Siria, 664
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja Roma, 9 prill 715
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Kostandini ( l. 664, Siria - v. 9 prill 715, Roma) ishte papa i 88 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 9 prill 715. Paraardhës i tij ishte papa Sisini, ndërsa pasardhësi papa Gregori II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Sisini
Papë
9 prill 715
Pasardhësi 
papa Gregori II