Kostadini I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Kostandini
papa i 88 i Kishës Katolike
Shenjtërimi 25 mars 708
Fundi papatit 9 prill 715
Kardinalë të emëruar shiko kategorinë
Paraardhësi papa Sisini
Pasardhësi papa Gregori II
Lindja Siria, 664
Vdekja Roma, 9 prill 715
Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Kostandini ( l. 664, Siria - v. 9 prill 715, Roma) ishte papa i 88 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 9 prill 715. Paraardhës i tij ishte papa Sisini, ndërsa pasardhësi papa Gregori II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Sisini
Papë
9 prill 715
Pasardhësi 
papa Gregori II