Stefani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Papa Stefani (eletto))
Jump to navigation Jump to search
Stefani II
250px
Zgjedhja 22 mars 752
Fundi papatit 26 mars 752
Paraardhësi papa Zaharia
Pasardhësi papa Stefani II
Lindja Roma, ?
Vdekja Roma, 26 mars 752

Stefani II ( l. ?, Roma - v. 26 mars 752, Roma) ishte Lista e papëve.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 mars 752 dhe deri më 26 mars 752. Paraardhës i tij ishte papa Zaharia, ndërsa pasardhësi papa Stefani II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * (anglisht) {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Zaharia
Papë
22 mars 75226 mars 752
Pasardhësi 
papa Stefani II