Përdoruesi:Roboti Tung/Papë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
{{{emri}}}
{{{foto}}}
{{{didaskalia}}}
{{{titulli}}}
{{{kurorezimi}}}
{{{stema}}}
Zgjedhja {{{zgjedhja}}}
Shugurimi peshkopal {{{shugurimi}}}
Shenjtërimi {{{shenjtërimi}}}
Fundi papatit {{{fundi}}}
Motoja {{{moto}}}
Kardinalë të emëruar {{{kardinale}}}
Paraardhësi {{{para}}}
Pasardhësi {{{pas}}}
Emri {{{emri lindjes}}}
Lindja {{{vl}}}, {{{dl}}}
Vdekja {{{vv}}}, {{{dv}}}
Varrimi {{{varri}}}
Firma [[File:{{{firma}}}|150px]]

{{{emri}}} ({{{emri lindjes}}} l. {{{dl}}}, {{{vl}}} - v. {{{dv}}}, {{{vv}}}) ishte {{{titulli}}}. [1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më {{{zgjedhja}}} dhe deri më {{{fundi}}}. Paraardhës i tij ishte {{{para}}}, ndërsa pasardhësi {{{pas}}}.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  [{{fullurl:Commons:Category:{{{emrien}}}|uselang=sq}} Commons: {{{emrien}}}] – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Stampa:En Lista e të gjithë papëve nga gazeta Guardian.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
{{{para}}}
Papë
{{{zgjedhja}}} – {{{fundi}}}
Pasardhësi 
{{{pas}}}

[[it:{{{emriit}}}]]