Ador

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ador
Komunë
Stema_figuraBandera de Ador.svg
Vendndodhja
Ador is located in Spanjë
Ador
Ador

Koordinatat: 38°55′5″V 0°13′31″P / 38.91806°V 0.22528°P / 38.91806; -0.22528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Juan Vicente Estruch Estruch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.8 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 1513 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Adorer, adorera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46729
Koordinatat 38° 55′ 5″ Veri

0° 13′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare


Ador është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Ador ka 1513 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]