Guadassuar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guadassuar
Komunë
Vendndodhja
Guadassuar is located in Spanjë
Guadassuar
Guadassuar

Koordinatat: 39°11′0″V 0°28′41″P / 39.18333°V 0.47806°P / 39.18333; -0.47806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë José Ribera Añó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.3 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 6160 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guadassuarenc / Malnom: Carabassot
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46610
Koordinatat 39° 11′ 0″ Veri

0° 28′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Guadassuar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Guadassuar ka 6160 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]