Estivella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estivella
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Estivella is located in Spanjë
Estivella
Estivella

Koordinatat: 39°42′33″V 0°20′54″P / 39.70917°V 0.34833°P / 39.70917; -0.34833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë María Jesús Ramón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.9 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 1302 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Estivellenc, estivellenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46590
Koordinatat 39° 42′ 33″ Veri

0° 20′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoestivella.com


Estivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Estivella ka 1302 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]