Burjassot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burjassot
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Burjassot is located in Spanjë
Burjassot
Burjassot

Koordinatat: 39°30′23″V 0°24′24″P / 39.50639°V 0.40667°P / 39.50639; -0.40667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Jordi Sebastià i Talavera (2011)
Partia BLOC-Compromís
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.4 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 37667 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Burjassoter, burjassotera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46100
Koordinatat 39° 30′ 23″ Veri

0° 24′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.burjassot.org


Burjassot është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Burjassot ka 37667 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]