Benetússer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benetússer
Komunë
Stema_figuraSenyera de Benetússer.svg
Vendndodhja
Benetússer is located in Spanjë
Benetússer
Benetússer

Koordinatat: 39°25′30″V 0°23′46″P / 39.42500°V 0.39611°P / 39.42500; -0.39611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Eva Ángela Sanz Portero (2007)
Partia PSPV/PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.76 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 14824 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benetussí, benetussina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46910
Koordinatat 39° 25′ 30″ Veri

0° 23′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benetusser.net


Benetússer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benetússer ka 14824 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]