Albuixech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albuixech
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albuixech is located in Spanjë
Albuixech
Albuixech

Koordinatat: 39°32′37″V 0°19′18″P / 39.54361°V 0.32167°P / 39.54361; -0.32167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë José Vicente Andreu Castelló
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.4 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 3793 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albuixequí/-ina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46550
Koordinatat 39° 32′ 37″ Veri

0° 19′ 18″ Perëndim


Albuixech është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albuixech ka 3793 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]