Ayora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayora
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Ayora is located in Spanjë
Ayora
Ayora

Koordinatat: 39°3′30″V 1°3′26″P / 39.05833°V 1.05722°P / 39.05833; -1.05722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Ayora
Kryetari i Bashkisë Manuel López Gavidia (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 446.6 km2
Lartësia 641 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46620
Koordinatat 39° 3′ 30″ Veri

1° 3′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayora.es


Ayora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Ayora, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Ayora ka 5507 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 446.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]