Benifairó de les Valls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifairó de les Valls
Komunë
Vendndodhja
Benifairó de les Valls is located in Spanjë
Benifairó de les Valls
Benifairó de les Valls

Koordinatat: 39°43′51″V 0°16′4″P / 39.73083°V 0.26778°P / 39.73083; -0.26778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Mª Vicenta Llanes Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 2079 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benifairero/a - Rifeny
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46511
Koordinatat 39° 43′ 51″ Veri

0° 16′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benifairovalls.com


Benifairó de les Valls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benifairó de les Valls ka 2079 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]