Barxeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barxeta
Komunë
Stema_figuraBandera de Barxeta.svg
Vendndodhja
Barxeta is located in Spanjë
Barxeta
Barxeta

Koordinatat: 39°1′16″V 0°24′57″P / 39.02111°V 0.41583°P / 39.02111; -0.41583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Vicent Antoni Giner i Segarra
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.5 km2
Lartësia 93 m (m.n.d.)
Popullsia 1671 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Barchetano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46667
Koordinatat 39° 1′ 16″ Veri

0° 24′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.barxeta.com


Barxeta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Barxeta ka 1671 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]