Albalat de la Ribera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albalat de la Ribera
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Albalat de la Ribera Spain.svg
Vendndodhja
Albalat de la Ribera is located in Spanjë
Albalat de la Ribera
Albalat de la Ribera

Koordinatat: 39°12′5″V 0°23′12″P / 39.20139°V 0.38667°P / 39.20139; -0.38667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Joan Baptista Ferrando i Miedes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.3 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 3541 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albalatenc, albalatenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46687
Koordinatat 39° 12′ 5″ Veri

0° 23′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/albalatdelaribera


Albalat de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albalat de la Ribera ka 3541 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]