Xeraco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xeraco
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Xeraco is located in Spanjë
Xeraco
Xeraco

Koordinatat: 39°1′55″V 0°12′56″P / 39.03194°V 0.21556°P / 39.03194; -0.21556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Ferran Bofí Pardo (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.2 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 6186 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Xeraquer, xeraquera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46770
Koordinatat 39° 1′ 55″ Veri

0° 12′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.xeraco.es


Xeraco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Xeraco ka 6186 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]