Favara, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Favara, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Favara, Valencia is located in Spanjë
Favara, Valencia
Favara, Valencia

Koordinatat: 39°7′40″V 0°17′26″P / 39.12778°V 0.29056°P / 39.12778; -0.29056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Pedro Juan Victoria Miñana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 2265 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Favareros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46614
Koordinatat 39° 7′ 40″ Veri

0° 17′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.favara.es


Favara, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Favara, Valencia ka 2265 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]