Alzira, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alzira, Valencia
Komunë
noform
Stema_figuraBandera d'Alzira.svg
Vendndodhja
Alzira, Valencia is located in Spanjë
Alzira, Valencia
Alzira, Valencia

Koordinatat: 39°9′0″V 0°26′6″P / 39.15000°V 0.43500°P / 39.15000; -0.43500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Elena María Bastidas Bono (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.4 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 44982 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alzirenys
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46600
Koordinatat 39° 9′ 0″ Veri

0° 26′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alzira.es


Alzira, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alzira, Valencia ka 44982 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]