Foios

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Foios
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Foios is located in Spanjë
Foios
Foios

Koordinatat: 39°32′19″V 0°21′24″P / 39.53861°V 0.35667°P / 39.53861; -0.35667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Héctor Bueno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 6477 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Foiero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46134
Koordinatat 39° 32′ 19″ Veri

0° 21′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.foios.es


Foios është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Foios ka 6477 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]