Dos Aguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dos Aguas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Dos Aguas is located in Spanjë
Dos Aguas
Dos Aguas

Koordinatat: 39°17′15″V 0°48′1″P / 39.28750°V 0.80028°P / 39.28750; -0.80028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë José Ramón Grau Grau
Partia UV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 121.5 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 496 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Dosasgüeño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46198
Koordinatat 39° 17′ 15″ Veri

0° 48′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare just.gva.es


Dos Aguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Dos Aguas ka 496 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 121.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]