Bétera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bétera
Komunë
Stema_figuraBandera de Bétera (corona 3 florons).svg
Vendndodhja
Bétera is located in Spanjë
Bétera
Bétera

Koordinatat: 39°35′36″V 0°27′46″P / 39.59333°V 0.46278°P / 39.59333; -0.46278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë José Manuel Martínez Aloy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.7 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 20292 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beterà, beterana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46117
Koordinatat 39° 35′ 36″ Veri

0° 27′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.betera-ayto.com


Bétera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bétera ka 20292 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 75.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]