Vinalesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinalesa
Komunë
Vendndodhja
Vinalesa is located in Spanjë
Vinalesa
Vinalesa

Koordinatat: 39°32′17″V 0°22′14″P / 39.53806°V 0.37056°P / 39.53806; -0.37056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Julio Martínez Blat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.5 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 3123 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vinalesino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46114
Koordinatat 39° 32′ 17″ Veri

0° 22′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.vinalesa.org


Vinalesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Vinalesa ka 3123 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]