Aielo de Malferit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aielo de Malferit
Komunë
Stema_figuraBandera d'Aielo de Malferit.svg
Vendndodhja
Aielo de Malferit is located in Spanjë
Aielo de Malferit
Aielo de Malferit

Koordinatat: 38°52′40″V 0°35′31″P / 38.87778°V 0.59194°P / 38.87778; -0.59194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Albaida
Kryetari i Bashkisë Jose Luis Juan Pinter (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 282 m (m.n.d.)
Popullsia 4637 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aieloner, aielonera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46812
Koordinatat 38° 52′ 40″ Veri

0° 35′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aielodemalferit.com/Index1.htm


Aielo de Malferit është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Aielo de Malferit ka 4637 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]