Beneixida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beneixida
Komunë
Stema_figuraBandera de Beneixida.svg
Vendndodhja
Beneixida is located in Spanjë
Beneixida
Beneixida

Koordinatat: 39°4′30″V 0°33′6″P / 39.07500°V 0.55167°P / 39.07500; -0.55167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Eva Roig
Partia PSPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 676 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1250
Vendasit Beneixider
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46293
Koordinatat 39° 4′ 30″ Veri

0° 33′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Beneixida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beneixida ka 676 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]