Albalat dels Sorells

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albalat dels Sorells
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albalat dels Sorells is located in Spanjë
Albalat dels Sorells
Albalat dels Sorells

Koordinatat: 39°32′36″V 0°20′46″P / 39.54333°V 0.34611°P / 39.54333; -0.34611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë José Rafael Tamarit Sotomayor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.6 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 3758 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albalatà, albalatana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46135
Koordinatat 39° 32′ 36″ Veri

0° 20′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.albalatdelssorells.es


Albalat dels Sorells është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albalat dels Sorells ka 3758 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]