Benicolet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benicolet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benicolet is located in Spanjë
Benicolet
Benicolet

Koordinatat: 38°55′10″V 0°20′46″P / 38.91944°V 0.34611°P / 38.91944; -0.34611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Antonio Pastor Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Lartësia 241 m (m.n.d.)
Popullsia 627 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benicoletà, benicoletana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46838
Koordinatat 38° 55′ 10″ Veri

0° 20′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benicolet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benicolet ka 627 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]