Bicorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bicorp
Komunë
Vendndodhja
Bicorp is located in Spanjë
Bicorp
Bicorp

Koordinatat: 39°7′55″V 0°47′16″P / 39.13194°V 0.78778°P / 39.13194; -0.78778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Pascual Gandía Sotos (2007)
Partia AIB
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136.5 km2
Lartësia 292 m (m.n.d.)
Popullsia 596 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bicorino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46825
Koordinatat 39° 7′ 55″ Veri

0° 47′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/bicorp


Bicorp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bicorp ka 596 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 136.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]