Alberic, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alberic, Valencia
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Alberic, Valencia is located in Spanjë
Alberic, Valencia
Alberic, Valencia

Koordinatat: 39°7′0″V 0°31′16″P / 39.11667°V 0.52111°P / 39.11667; -0.52111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Toño Carratalá Mínguez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.7 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46260
Koordinatat 39° 7′ 0″ Veri

0° 31′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alberic.es


Alberic, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alberic, Valencia ka 10932 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]