Atzeneta d'Albaida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atzeneta d'Albaida
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Atzeneta d'Albaida is located in Spanjë
Atzeneta d'Albaida
Atzeneta d'Albaida

Koordinatat: 38°50′11″V 0°29′46″P / 38.83639°V 0.49611°P / 38.83639; -0.49611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë José Hermenegildo Descals Guerrero (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.1 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 1280 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Atzenetí, atzenetina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46869
Koordinatat 38° 50′ 11″ Veri

0° 29′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Atzeneta d'Albaida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Atzeneta d'Albaida ka 1280 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]