Enguera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enguera
Komunë
noform
Stema_figuraBandera d'Énguera.svg
Vendndodhja
Enguera is located in Spanjë
Enguera
Enguera

Koordinatat: 38°58′55″V 0°41′16″P / 38.98194°V 0.68778°P / 38.98194; -0.68778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Santiago Arévalo Llácer (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 241.8 km2
Lartësia 318 m (m.n.d.)
Popullsia 5900 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Enguerinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46810
Koordinatat 38° 58′ 55″ Veri

0° 41′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.enguera.es


Enguera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Enguera ka 5900 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 241.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]