Albal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albal
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Albal is located in Spanjë
Albal
Albal

Koordinatat: 39°23′50″V 0°24′56″P / 39.39722°V 0.41556°P / 39.39722; -0.41556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Ramón Marí Vila
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 15084 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 13 October 1244
Vendasit Albalenc, albalenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46470
Koordinatat 39° 23′ 50″ Veri

0° 24′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.albal-ayto.com


Albal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albal ka 15084 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]