Benirredrà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benirredrà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benirredrà is located in Spanjë
Benirredrà
Benirredrà

Koordinatat: 38°57′40″V 0°11′31″P / 38.96111°V 0.19194°P / 38.96111; -0.19194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Loles Cardona Llopis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.4 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 1566 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benirredrà, benirredrana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46703
Koordinatat 38° 57′ 40″ Veri

0° 11′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benirredra.es


Benirredrà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benirredrà ka 1566 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]