Benifairó de la Valldigna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifairó de la Valldigna
Komunë
Vendndodhja
Benifairó de la Valldigna is located in Spanjë
Benifairó de la Valldigna
Benifairó de la Valldigna

Koordinatat: 39°3′12″V 0°18′11″P / 39.05333°V 0.30306°P / 39.05333; -0.30306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Jesús Ferrando Peris
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.2 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1697 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benifairoñero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46791
Koordinatat 39° 3′ 12″ Veri

0° 18′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benifairó de la Valldigna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benifairó de la Valldigna ka 1697 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]