Alfauir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfauir
Komunë
Stema_figuraBandera d'Alfauir.svg
Vendndodhja
Alfauir is located in Spanjë
Alfauir
Alfauir

Koordinatat: 38°55′40″V 0°15′9″P / 38.92778°V 0.25250°P / 38.92778; -0.25250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Providencia Martínez García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.2 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 444 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfauirenc, alfauirenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46725
Koordinatat 38° 55′ 40″ Veri

0° 15′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare


Alfauir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfauir ka 444 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]