Benimodo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimodo
Qytet
Vendndodhja
Benimodo is located in Spanjë
Benimodo
Benimodo

Koordinatat: 39°12′50″V 0°31′41″P / 39.21389°V 0.52806°P / 39.21389; -0.52806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë José Luis Sanchis Oliver
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.5 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46291
Koordinatat 39° 12′ 50″ Veri

0° 31′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benimodo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benimodo ka 2209 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]