Corbera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbera
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Corbera (País Valencià).svg
Vendndodhja
Corbera is located in Spanjë
Corbera
Corbera

Koordinatat: 39°9′30″V 0°21′16″P / 39.15833°V 0.35444°P / 39.15833; -0.35444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Jordi Vicedo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.3 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 3300 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Corberanà, corberana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46612
Koordinatat 39° 9′ 30″ Veri

0° 21′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.corbera.es


Corbera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Corbera ka 3300 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]