Chulilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chulilla
Komunë
Stema_figuraBandera de Xulilla.svg
Vendndodhja
Chulilla is located in Spanjë
Chulilla
Chulilla

Koordinatat: 39°39′20″V 0°53′44″P / 39.65556°V 0.89556°P / 39.65556; -0.89556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Enrique Silvestre
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.8 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 848 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chulillano, chulillana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46167
Koordinatat 39° 39′ 20″ Veri

0° 53′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/chulilla


Chulilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Chulilla ka 848 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]