Castelló de la Ribera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castelló de la Ribera
Komunë
Stema_figuraBandera de Castelló (la Ribera).svg
Vendndodhja
Castelló de la Ribera is located in Spanjë
Castelló de la Ribera
Castelló de la Ribera

Koordinatat: 39°4′40″V 0°30′46″P / 39.07778°V 0.51278°P / 39.07778; -0.51278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Alfred Gregori i Puig
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.3 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 7458 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellonenc, castellonenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46270
Koordinatat 39° 4′ 40″ Veri

0° 30′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villanuevadecastellon.es


Castelló de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Castelló de la Ribera ka 7458 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]