Antella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antella
Qytet
Stema_figuraBandera d'Antella.svg
Vendndodhja
Antella is located in Spanjë
Antella
Antella

Koordinatat: 39°4′58″V 0°35′26″P / 39.08278°V 0.59056°P / 39.08278; -0.59056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë María Isabel Giménez Candel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.6 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Dendësia 88[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46266
Koordinatat 39° 4′ 58″ Veri

0° 35′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.antella.es


Antella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Antella ka 1549 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]