Alcublas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcublas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alcublas is located in Spanjë
Alcublas
Alcublas

Koordinatat: 39°47′50″V 0°42′6″P / 39.79722°V 0.70167°P / 39.79722; -0.70167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Manuel Civera Salvador
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.5 km2
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Popullsia 842 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcublano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46172
Koordinatat 39° 47′ 50″ Veri

0° 42′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare alcublanos.com


Alcublas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alcublas ka 842 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]